Tävlingskalender

Maj 2017

Mån
1
Färjestad , 11:00, V4
Bergsåker , 12:45, V75, Gösta Bergengrens Minneslopp
Halmstad - Ponny , 12:00, Heldag
Tis
2
Visby , 12:20, V4
Axevalla , 18:15, V64
Gävle , 18:25, V4
Östersund - Ponny , 18:00,
Visby - Ponny Enstaka lopp
Ons
3
Solvalla , 18:15, V86, Icelands lopp
Jägersro , 18:27, V86
Tor
4
Lindesberg , 12:20, V4
Östersund , 18:15, V64
Åby , 18:25, V4
Östersund - Ponny Enstaka lopp
Fre
5
Solvalla , 12:45, V65
Kalmar , 18:15, V64
Rättvik , 18:25, V4, Marknadstravet
Kalmar - Ponny Enstaka lopp
Rättvik - Ponny Enstaka lopp
Lör
6
Dannero , 11:10, V4
Örebro , 14:45, V75, Enoch Karlssons Minne
Gävle , 18:55, V65
Dannero - Ponny Enstaka lopp
Gävle - Ponny Enstaka lopp
Örebro - Ponny Enstaka lopp
Sön
7
Årjäng , 11:00, V4
V75 , 12:45, V75, Vermo, Finlandia Ajo
Hagmyren - Ponny Heldag
Kalmar - Ponny Heldag
Årjäng - Ponny Enstaka lopp
Mån
8
Solänget , 12:20, V4
Halmstad , 18:15, V64, Breeders' Crown - Uttagningar
Romme , 18:20, V4
Mantorp , 18:25, V4
Tis
9
Skellefteå , 12:20, V4
Axevalla , 18:15, V64
Jägersro , 18:25, V4
Jägersro - Ponny Enstaka lopp
Ons
10
Solvalla , 18:15, V86, Meadow Roads lopp
Bergsåker , 18:27, V86, E3 Bonus
Umåker - Ponny , 18:20,
Tor
11
Hagmyren , 12:20, V4
Åby , 18:15, V64
Eskilstuna , 18:25, V4
Fre
12
Solvalla , 12:45, V65
Romme , 18:15, V64, E3 Bonus
Umåker , 18:25, V4
Lör
13
Hagmyren , 11:10, V4
Åby , 14:45, V75, Konung Gustaf V:s Pokal
Östersund , 18:55, V65
Solvalla - Ponny , 12:00, Heldag
Solänget - Ponny Heldag
Visby - Ponny Kval
Åby - Ponny Enstaka lopp
Sön
14
Lindesberg , 11:00, V4
Tingsryd , 11:10, V4
V75 , 12:45, V75, Charlottenlund, Copenhagen Cup
Lindesberg - Ponny Enstaka lopp
Vaggeryd - Ponny Heldag
Mån
15
Halmstad , 12:20, V4
Färjestad , 18:15, V64, E3 Bonus
Rättvik , 18:25, V4
Kalmar - Ponny
Tis
16
Åmål , 12:20, V4
Eskilstuna , 18:15, V64, E3 Bonus
Boden , 18:25, V4
Boden - Ponny Enstaka lopp
Ons
17
Solvalla , 18:15, V86, Solvallaserien
Jägersro , 18:27, V86
Eskilstuna - Ponny , 18:00, Kval
Tor
18
Bergsåker , 12:20, V4
Örebro , 18:15, V64, E3 Bonus
Åby , 18:25, V4
Halmstad - Ponny Kval
Fre
19
Romme , 12:45, V65
Umåker , 18:15, V64
Axevalla , 18:25, V4
Skellefteå - Ponny Heldag
Lör
20
Solänget , 11:00, V4
Jägersro , 11:10, V4
Gävle , 14:45, V75, H.K.H. Prins Daniels lopp - Gulddivisionen, Final
Mantorp , 18:55, V65
Jägersro - Ponny Enstaka lopp
Mantorp - Ponny Enstaka lopp
Sön
21
Visby , 11:10, V4
Vaggeryd , 14:00, V4
Solvalla , 14:10, GS75
Axevalla - Ponny Heldag
Skellefteå - Ponny Heldag
Solvalla - Ponny Enstaka lopp
Mån
22
Dannero , 12:20, V4
Årjäng , 18:15, V64
Halmstad , 18:25, V4
Årjäng - Ponny Enstaka lopp
Tis
23
Rättvik , 12:20, V4
Axevalla , 18:20, V4
Skellefteå , 18:25, V4
Ons
24
Kalmar , 15:00, V4
Solvalla , 18:30, V86, ASVT Trottex Auktionslopp - Treåringslopp
Umåker - Ponny , 18:40,
Färjestad - Ponny
Tor
25
Bergsåker , 12:45, V4
Jägersro , 13:00, V64, Gentlemannadagen
Lindesberg , 16:00, V4
Åby , 18:00, V4
Bergsåker - Ponny Enstaka lopp
Jägersro - Ponny Enstaka lopp
Lindesberg - Ponny Enstaka lopp
Visby - Ponny Heldag
Fre
26
Solvalla , 12:45, V65
Hagmyren , 18:15, V64, Mack Clowns Minne
Lör
27
Solvalla , 12:40, V75, Sweden Cup
Solvalla - Ponny Enstaka lopp
Sön
28
Solvalla , 10:20, V75, Elitloppet Benders
Solvalla - Ponny Enstaka lopp
Mån
29
Östersund , 12:20, V4
Åby , 18:20, V4
Färjestad , 18:25, V4
Färjestad - Ponny Enstaka lopp
Tis
30
Visby , 12:20, V4
Eskilstuna , 18:15, V64
Romme , 18:20, V4
Jägersro , 18:25, V4
Eskilstuna - Ponny Enstaka lopp
Romme - Ponny Enstaka lopp
Ons
31
Boden , 18:30, V86, Scandal Plays Minne
Boden - Ponny Enstaka lopp

Maj 2017